Jean-Baptiste Fressoz

OA - Liste

espace50x10

filtre:
Rik Arnoudt

2026

Je treinreis doorheen Europa met 1 enkel treinticket van begin tot einde afleggen: dat wil de Europese Commissie realiseren met een nieuw voorstel voor een eengemaakt reisbiljet over alle spoorwegmaatschappijen heen. Het moet reizen eenvoudiger én goedkoper maken en moet ook meer rechten garanderen, zoals wanneer je een aansluiting mist.

2025

Nog voor het einde van het jaar hervormt spoorwegmaatschappij NMBS haar tarieven. Dat heeft de raad van bestuur van de NMBS beslist. Grosso modo wordt sporen tijdens de daluren en de weekends goedkoper. Voor senioren, jongeren en wie recht op een verhoogde tegemoetkoming heeft, worden de forfaitaire tarieven vervangen door een korting van 40 procent op de gewone treintickets, eventueel aan te vullen met nog eens 40 procent korting als je een voordeelkaart hebt aangekocht. Op die manier wil de NMBS meer reizigers aantrekken.

2024

Het Nederlands-Belgische spoorbedrijf European Sleeper zal in februari en maart volgend jaar een nachttrein laten rijden tussen Brussel en Venetië. Het is de bedoeling om die trein 2 keer per week te laten rijden. Naast de eindbestemming Venetië zal de nieuwe verbinding ook halt houden in onder meer de Beierse hoofdstad München, de Oostenrijkse stad Innsbruck en het Italiaanse wintersportoord Bolzano. European Sleeper spoort nu al 3 keer per week tussen Brussel en de Tsjechische hoofdstad Praag, via de Duitse hoofdstad Berlijn.


Listing généré avec